Lipšic bol v Malackách riešiť rómsku rodinu. Výsledok chce do 60 dní

18.02.2011 16:08

Minister vnútra Daniel Lipšic bude od policajných funkcionárov vyžadovať, aby do 60 dní výrazne zlepšili situáciu s problémovou rodinou v Malackách, inak za to budú niesť zodpovednosť. Uviedol to dnes po stretnutí s nespokojnými obyvateľmi Malaciek. Tí sa v piatok ministrovi na rodinu z Družstevnej ulice posťažovali.

„Nie je predsa možné, aby jedna rozvetvená rodina znepríjemňovala život celej štvrti,“ uviedol Lipšic. Minister považuje za neprípustné, aby sa pre jednu rodinu deti báli chodiť na ulicu, aby sa kradlo z dvorov a aby sa ostatným obyvateľom vyhrážali zabitím. Minister vnútra prisľúbil primátorovi Malaciek Jozefovi Ondrejkovi pomoc s riešením situácie s problémovou rodinou. Zároveň však dodal, že primátor musí byť odteraz vo veci oveľa aktívnejší.

"V prípade, že budú vydané búracie povolenia na čierne stavby (postavené problémovou rodinou – pozn. SITA), polícia bude pri ich búraní asistovať. Lipšic ďalej uviedol, že úlohou polície je chrániť obyvateľov, ktorí sa správajú slušne, nie tých druhých. Podľa Lipšica však doteraz v Malackách pri ochrane občana zlyhával štát.

Obyvatelia Malaciek sa na neprispôsobivých obyvateľov sťažujú už dlhší čas. Susedov problémovej rodiny trápi hluk, vyhrážky, oplzlé nadávky neprispôsobivých obyvateľov Družstevnej ulice, ich nehygienické správanie aj drobné krádeže. Jednému mužovi sa údajne vyhrážali aj smrťou.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku