Za nehodou mohol byť mikrospánok

Prepracovanosť, únava a mikrospánok za volantom. To všetko sa podľa polície môže skrývať za stredajšou tragickou nehodou pri Špačinciach. Auto mladej záchranárky idúcej do práce tu z nezistených príčin vybehlo do protismeru a čelne sa zrazilo s renaultom. Dvadsaťdvaročná vodička nehodu neprežila, muža a ženu z renaultu previezli s ťažkými zraneniami do trnavskej nemocnice.

31.03.2011 08:45
auto, nehoda, Trnava, Špačince, havária Foto:
Na ceste medzi Trnavou a Špačincami do seba vrazili tri autá. Mladá šoférka nehodu neprežila.
debata

Presnú príčinu nehody polícia stále vyšetruje. Je však zrejmé, že Škoda Fabia, ktorú šoférovala záchranárka, náhle zmenila smer jazdy a pred nehodou vôbec nebrzdila. „Jej auto nezanechalo žiadnu brzdnú dráhu. Naopak, šofér renaultu sa snažil brzdiť, no čelnej zrážke už nedokázal zabrániť,“ informoval trnavský policajný hovorca Michal Hanus. Záchranárka podľahla na mieste vážnym zraneniam. Muž a žena sediaci v renaulte utrpeli viacero zlomenín a pomliaždenín a skončili na jednotke intenzívnej starostlivosti v Trnave. Do áut potom vrazila ešte jedna škodovka, no jej šofér sa podľa polície nezranil. Nehoda sa stala v stredu ráno na ceste druhej triedy medzi Špačincami a Trnavou.

Auto so záchranárkou navyše začalo tesne po nehode horieť. „Vznietila sa predná časť. Snažili sa ju uhasiť svedkovia nehody. Tí však boli v čase príchodu policajnej hliadky preč. Polícia preto prosí týchto svedkov, aby sa ohlásili na najbližšom policajnom oddelení a pomohli tak objasniť dopravnú nehodu,“ uviedol Hanus. Na mieste neskôr zasahovalo šesť hasičov na dvoch autách. Tí požiar uhasili, zabezpečili vozidlá proti vzniku ďalšieho požiaru a postupne odstraňovali následky zrážky.

Hasiči z Trnavského kraja sa zakrátko ponáhľali k ďalšej nehode. Krátko po pol deviatej ráno na Bielej hore havaroval kamión. Sem vyrazili až štyri hasičské autá s desiatimi príslušníkmi. Ťahač Volvo zišiel z cesty, praskla mu nádrž a pohonné hmoty unikali do pôdy. Vodič zostal zakliesnený v kabíne, no podarilo sa ho vytiahnuť a sanitka ho odviezla do nemocnice.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba