20,114 poslanciPS/SPOLU
15,723 poslanciSmer
12,072 poslanciĽSNS
9,692 poslanciKDH
9,622 poslanciSaS
5,251 poslanecOĽaNO
4,960 poslancovSMK
4,090 poslancovSNS

Sezóna zlodejov vrcholí, kúpaliská a jazerá sú zlatou baňou

14.07.2011 06:00
policajtka, kúpalisko
Príležitosť robí zlodeja. Upozorňujú na to aj letáky, ktoré dovolenkárom rozdávajú policajtky. Autor:

Dovolenková sezóna je pre zlodejov časom, keď si najviac prídu na svoje. Pomáhajú im samotní dovolenkári, ktorí na preplnených kúpaliskách nechávajú bez dozoru peniaze, kľúče od auta, kamery či fotoaparáty.

Zlodeji, ktorí sa pohybujú po areáloch kúpalísk, to majú do detailov premyslené. Na tašky pohodené bez dozoru pozorne striehnu a potom zbierajú jednu za druhou.

Nedávno sa o tom presvedčil aj muž, ktorý bol so synom na kúpalisku v Podhájskej. Kým išiel s malým synom do bazéna, z deky mu zmizol ruksak s peniazmi, fotoaparátom, videokamerou a fľašou vína. Práve vďaka nej napokon odhalil páchateľov. Traja mladíci sa s ňou veselo fotili na zastávke pred kúpaliskom. Keď k nim pristúpil, dvaja utiekli a tretí sa doňho pustil. Okradnutý muž ich prenasledoval a pri tom na tmavom mieste za kúpaliskom objavil veľkú kopu ruksakov a tašiek. Všetky už boli prázdne, zlodeji nechali len doklady.

Podľa polície to dokazuje, že v areáloch sa pohybujú dobre organizované skupiny. Najprv zbierajú tašky, prehadzujú ich cez oplotenie a potom z nich vyberajú úlovky.

Aj mužovi sa napokon vrátila len časť peňazí, kameru s fotoaparátom už nenašiel. „Majiteľovi spôsobili škodu za 480 eur. Páchateľom hrozí dvojročné väzenie,“ povedala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Ľudia si nedávajú na svoje veci pozor aj napriek tomu, že policajti ich v rámci preventívnych akcií každé leto upozorňujú na riziká. Na kúpaliskách v Nitrianskom kraji napríklad policajtky rozdávajú letáky s upozornením. Prešli už kúpaliská v Nitre, Nových Zámkoch, Topoľčanoch aj Podhájskej a videli naozaj všeličo. „Náhradné kľúče od auta vyložené priamo na palubnej doske. Peniaze voľne pohodené na deke,“ vymenovala Bruchterová.

Keď sa policajtky pýtali ľudí, prečo si nedávajú pozor na veci, dostávali tiež zaujímavé odpovede. „A čo? Veď tam nemám veľa v peňaženke,“ namietala jedna staršia pani.

Podobný prístup majú aj k veciam, ktoré si nechávajú v aute. Zlodeji však neváhajú rozbiť sklo na aute aj pre drobné, tenisky či bundu pohodenú na zadnom sedadle. Vodiči tiež často nechávajú otvorené okná na autách. Mnohých neodrádza ani, že im za to hrozí pokuta.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Sweet ružové ruže a gerbery s gypsomilkou

Sweet ružové ruže a gerbery s gypsomilkou

23,99
Amore biele ľalie

Amore biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk