Deti sa v Sade Janka Kráľa zabavili i veľa naučili

16.06.2012 20:38
sad janka kráľa, záchranár, kurz prvej pomoci
Záchranári poskytli deťom kurz prvej pomoci. Autor:

Stovky detí z Bratislavy aj z okolia strávili príjemný deň v Sade Janka Kráľa. Organizátori z občianskeho združenia Moonlight Camp pripravili pre rodiny deň plný zábavy aj poučenia, nazvaný Na palube jednorožca. Tí, ktorí nastúpili, neľutovali.

Na dvanástich stanoviskách sa deťom predstavili policajti, hasiči, záchranári a rôzne iné profesie a organizácie a deti pritom súťažili v rôznych disciplínach. Behali, zlaňovali, triafali policajným obuškom – do terča vyhradeného v tráve, kreslili, skladali aj vyrábali elektrinu šliapaním na bicykli.

Desaťročná Viki Valášková chodí na kurz prvej pomoci v škole. „Zaujíma ma ľudské telo a chcem vedieť pomôcť, keby sa niekomu niečo stalo,“ hovorí. Osemročný Marko Dzurilla verí, že policajt pomáha a chráni, tak si prišiel vyskúšať policajnú prilbu a vysadnúť na bielu motorku. Trojročný Filipko Ryšavý bežal medzi prekážkami a sedemročná Laura Némethová už pri simulovanej záchrannej akcii ošetrovala zraneného pri autohavárii. Zvládla to na výbornú, je totiž absolventkou kurzu prvej pomoci, ktorý popri hereckom kurze vedie Moonlight camp. A šesťročná Kristínka Kurčíková do Bratislavy pre túto akciu pricestovala a veľmi sa jej tu páčilo, najviac záchranárski psíkovia, ktorí vedia liečiť.

Okrem súťaží paralelne bežal hudobný a tanečný program na pódiu, kde vystúpilo vyše 120 detských umelcov a ich dospelých hostí. „Chceli sme rodičov s deťmi vytiahnuť von, do prírody a ukázať, že čas sa dá stráviť príjemne a inak ako pri počítači,“ uzatvára  záchranár Erik Rácz, spoluzakladateľ Moonlight Campu.

Deti mali možnosť vidieť záchranárskych psov v...
V Sade Janka Kráľa bola aj simulovaná záchranná...
+1Deti súťažili v rôznych disciplínach.
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku