V prípade spadnutej budovy v Bratislave začali trestné stíhanie

V súvislosti so zrútením sa rozostavanej budovy na Plynárenskej ulici v Bratislave začala polícia trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, do konania pribrali znalca z odboru stavebníctva, aby zistili príčiny pádu stavby. Za uvedený skutok hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

02.07.2012 12:50
zrútená budova Foto:
Pohľad na prepadnutú strechu päťposchodovej budovy, ktorá sa zrútila v Bratislave.
debata

V nedeľu v skorých ranných hodinách došlo k narušeniu statiky časti komerčného priestoru 3nity LifeStyle Residence na Plynárenskej ulici v Bratislave, pričom sa časť strechy rozostavanej stavby, nachádzajúcej sa medzi obytnými vežami a susednou stavbou, zrútila.

Stavba je určená na garážové státie. Pri zrútení novostavby nebol nikto zranený. Ako informovala hovorkyňa developerskej skupiny VaraGroup Iveta Adamcová, neporušila sa ani statika blízko stojacich budov.

Poškodená budova je funkčne samostatná a podľa nej neovplyvňuje statiku postavených veží. Najväčšia škoda vznikla v časti wellness centra, ktoré bolo vo výstavbe, a čiastočne aj na parkovisku nachádzajúcom sa pod wellness centrom. Čo bolo príčinou pádu rozostavanej budovy, ukáže až ďalšie vyšetrovanie.

debata chyba