Škody mali pôvodne rátať v utorok a v stredu, no pre ďalšiu takmer 15-centimetrovú nádielku snehu by sa tak malo stať až vo štvrtok. Hoci sa predbežne odhaduje počet zničených a poškodených stromov na zhruba 450, podľa riaditeľky Múzea Betliar Evy Lazárovej ich bude s najväčšou pravdepodobnosťou viac. „Tých 450 stromov je len odhad, môže ich byť 500 aj viac. Múdrejší budeme po sumarizácii škôd,“ povedala Lazárová. V parku sú stále miesta, kam sa nedá dostať a hlavným chodníkom, ktorý vedie od začiatku až po koniec parku, sa nedá ešte celkom prejsť.
Podľa riaditeľky je teraz najdôležitejšie riešenie kalamitnej situácie, zhodnotenie škôd a odvoz dreva z poškodených stromov. Škody budú určite vysoké, zatiaľ ich ale ťažko vyšísliť. „Zhruba osemdesiat percent popadaných stromov boli ihličnany, no hodnota viacerých spočíva v tom, že ich zasadili ešte za grófa Andrássyho. Išlo o dreviny vo veku osemdesiat až sto rokov,“ upresnila Lazárová. Je medzi nimi napríklad aj vzácny cypruštek lawsonov, ktorý vysadili pred vyše osemdesiatimi rokmi. U niektorých stromov, ktoré vyvrátilo aj s koreňmi, ešte existuje šanca, že ak sa ich koreňový systém vráti späť do pôdy, môžu ich zachrániť.

Návštevníci Betliara, ktorí si chcú pozrieť kaštieľ, tak môžu bez problémov urobiť, ale do parku hneď za kaštieľom sa nedostanú, je tam zákaz vstupu. Podľa vedenia múzea v Betliari to má zmysel, keďže niektoré poškodené konáre a stromy ešte môžu spadnúť. Viaceré sú opreté o susedné dreviny, niektoré dokonca môžu ohroziť aj budovu kaštieľa. Okrem stromov boli v parku poškodené aj dva mosty, objekt zverinca a rímsy na vstupnej budove. Víchrica poškodila aj viacero stromov v parku pri mauzóleu Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí.
Do parku majú doraziť odborníci zo Slovenského národného múzea, ale aj pamiatkári i zástupcovia poisťovne. Za poškodené stromy vysadia náhradné toho istého druhu. Rozhodujúce budú pokyny pamiatkarov, je veľmi dôležité, aby sa charakter parku zachoval do budúcnosti aj zložením jednotlivých druhov drevín. „Podľa projektu, ktorý schváli Pamiatkový úrad, vyčíslime aj náklady na novú výsadbu stromov. Ďalšie náklady budú spojené aj s uvedením parku do pôvodného stavu, keďže pri odstraňovaní dreva ťažkými mechanizmami sa môže poškodiť,“ dodal hovorca Slovenského národného múzea Artur Šturmankin.