V Devínskej Novej Vsi možno budúci rok postavia kúpalisko

V bratislavskej Devínskej Novej Vsi by mohlo budúci rok vyrásť prvé verejné kúpalisko v tejto mestskej časti.

07.08.2013 12:20
debata (3)

Samospráva už má vytypované dve lokality a momentálne sa podľa starostu Milana Jambora spracúva na budúce kúpalisko prvá štúdia. „Zvažujeme aj formu biokúpaliska, ale aj štandardného kúpaliska,“ povedal starosta pre TASR.

Mestská časť dnes žiadne kúpalisko nemá. Devínskonovoveš­ťania sa môžu ísť najbližšie okúpať do Lamača či na Rosničku medzi Dúbravkou a Karlovou Vsou. „O kúpalisku v Devínskej sa už rozpráva 20 rokov a dosiaľ sa nič nerealizovalo. Vyše 17-tisíc obyvateľov si kúpalisko zaslúži,“ tvrdí starosta.

Budúce kúpalisko by tak mohlo vyrásť na mieste rybníka na Mlynskej ulici, kde sa uvažuje o jeho pretvorení na biokúpalisko. „Jednou z výhod tohto riešenia je fakt, že rybník je blízko cyklomostu do Rakúska. Areál by sme naň mohli napojiť. Biokúpalisko má tiež rovnako svoju hodnotu, zároveň by sme chránili životné prostredie,“ vraví Jambor.

Druhou alternatívou by bolo menšie štandardné kúpalisko v rámci športového areálu na ulici Pavla Horova. „Dnes je tam nevyužívaný tenisový kurt či nevyužívaná hokejbalová plocha. Prebudovaním areálu by sme zároveň vytvorili zázemie aj pre futbalistov a iných športovcov,“ vysvetľuje starosta. Nad rozmermi kúpaliska ešte mestská časť uvažuje.

Samospráva chce kúpalisko zaplatiť sama. Starosta plánuje peniaze vyčleniť v budúcoročnom rozpočte, náklady naň ešte nevie. „Ak nám to rozpočet dovolí, budúci rok by sme mohli začať stavať,“ dodal Jambor, ktorý dúfa, že budúce leto by sa už obyvatelia mohli kúpať v Devínskej Novej Vsi.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #kúpalisko #devínska nová ves