Pre zrážku električiek začali trestné stíhanie

Pre štvrtkovú zrážku električiek v Bratislave začala polícia trestné stíhanie. "Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia," uviedol hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff.

27.09.2013 11:02
debata

Pri dokázaní viny hrozí v tomto prípade trest dva až päť rokov väzenia. Električky riadili 59-ročný a 49-ročný vodič. Alkohol u oboch po skúškach vylúčili, škodu predbežne vyčíslili na približne 150-tisíc eur.

Dve električky sa zrazili vo štvrtok o 14:00 na úrovni zastávky Lafranconi v smere do centra mesta. Pri vjazde do zastávky narazila električková dvojsúprava do stojacej električky pred ňou. V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) ošetrili 12 ľudí, osem žien a štyroch mužov. Osem ľudí priviezli záchranári a štyria vyhľadali pomoc sami. Cestujúci mali pomliaždeniny, rezné rany, ktoré si vyžadovali šitie, doudieranú chrbticu, hlavu, hrudník a brucho.

Ako uviedla hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská, jedno dieťa previezli záchranári do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch. Maťašovská zároveň potvrdila, že vyšetrenia napokon nepotvrdili avizované ťažké zranenie vodiča. „Má otras mozgu, viaceré pomliaždeniny a tržné rany. Je však pri vedomí, stabilizovaný a v nemocnici zostáva na pozorovanie,“ informovala vo štvrtok.

debata chyba
Viac na túto tému: #zrážka električiek #Univerzitná nemocnica