Parkovanie pri nemocnici v Ružinove a Petržalke spoplatnia

Parkovanie pred Nemocnicou Ružinov a Nemocnicou sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke spoplatnia.

20.10.2013 10:21
parkovisko, parkovanie, nemocnica Antolská Foto: ,
Bezplatné parkovanie pred nemocnicou v Petržalke bude čoskoro minulosťou.
debata (8)

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) umožnila na základe zmluvy z decembra 2011 koncesionárovi upravovať parkovacie plochy pred spomínanými nemocnicami. Ten má parkoviská zmodernizovať a následne spoplatniť, informovala hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská.

Povinnosť umožniť spoločnosti ZIPP-S modernizáciu parkovísk pred Nemocnicou Ružinov a Nemocnicu sv. Cyrila a Metoda vyplýva UNB zo zmluvy z 22. decembra 2011, ktorú uzatvorilo predchádzajúce vedenie UNB. Ako informovala Stano Maťašovská, stavebné práce na parkoviskách potrvajú do 24. novembra, následne spoločnosť spustí prevádzku spoplatneného parkovania.

Univerzitná nemocnica v Bratislave podala v apríli 2012 v súvislosti so zákazkou k parkovacím miestam pred bratislavskými nemocnicami aj podnet na Úrad pre verejné obstarávanie. UNB tak urobila po kritike zo strany lekárskych odborárov, ktorí nechceli pri nemocniciach spoplatnené parkovanie. Podľa hovorkyne nález Úradu pre verejné obstarávanie ani šetrenie prokuratúry však nepotvrdili žiaden rozpor a tak je terajšie vedenie UNB povinné postupovať v zmysle platnej zmluvy.

Podľa zmluvy so spoločnosťou ZIPP-S chcú pri nemocnici v Ružinove vybudovať 230 parkovacích miest a rovnaký počet miest pri nemocnici Sv. Cyrila a Metoda v Petržalke. Spoločnosť vybrali na základe verejnej súťaže. Zmluva, ktorú nemocnica so spoločnosťou uzavrela na 10 rokov za 952 500 eur bez DPH, sa nepozdávala Slovenským lekárskym odborom pri Univerzitnej nemocnici Bratislava. Podľa nich bola pre nemocnicu nevýhodná, netransparentná, v rozpore s legislatívou a získa na nej len súkromná spoločnosť. Odborári vtedy žiadali zachovať parkovanie pri nemocniciach v Ružinove a Petržalke zadarmo a ako sa vyjadrili, spoplatnenie by bolo bariérou k poskytovaniu zdravotnej starostlivosti pre pacientov a obmedzením aj pre zamestnancov nemocníc.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #nemocnica #parkovanie #Antolská #Ružinovská nemocnica
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy