Chátrajúci most nad diaľnicou nemá majiteľa

, 13.12.2013 16:00

Na diaľnici medzi Prešovom a Košicami pri Novej Polhore je už niekoľko rokov problémom schátraný most, ktorý vedie práve ponad diaľnicu. Už pri pohľade zospodu je jasné, že súrne potrebuje opravu.

Chýbajú aj časti zábradlia, ktoré zrejme niekto odpílil. Pracovníci Národnej diaľničnej spoločnosti diery prekryli pletivom, hoci nemuseli. „Tento most nie je v našej správe, preto nemáme na starosti jeho údržbu,“ povedal hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík.

Dodal, že do cudzieho majetku nemôžu investovať, preto most ani nemôžu opraviť. Pôvodne ho stavali ako nadjazd pre poľnohospodárske družstvo, aby sa jeho stroje dostali na druhú stranu diaľnice. Družstvo je však už minulosťou a nie je jasné, komu most patrí dnes. Aj obec dáva ruky preč. „Je to pri diaľnici a náš majetok to nie je. Predtým to naozaj patrilo družstvu, ktoré malo na druhej strane pôdu a hospodárske budovy,“ vysvetlil starosta Novej Polhory Anton Šimčák. Dodal, že družstvo išlo do konkurzu a teraz sa ťažko dopátrať majiteľa mosta. Obec techniku ani ľudí na opravu či údržbu mosta nemá.

Vodiči upozorňujú aj na dve diaľničné odpočívadlá, ktoré sú z oboch strán pri Prešove. „Sú pekne urobené, ale nedá sa tam dostať, lebo sú tam závory. Škoda,“ povzdychol si šofér Juraj Hudák, ktorý tade pravidelne chodieva. Vodiči sa však sťažujú zbytočne, lebo nejde o diaľničné odpočívadlá, ale využíva ich polícia. Ani dopravné značky neupozorňujú na to, že ide o odpočívadlá. „Pravidelne sa tam robia policajné kontroly, či už ide o diaľničné známky, alebo váženie kamiónov,“ spresnila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migalová.

Na spomínaných odstavných plochách robia policajti kontroly raz týždenne. Keďže sú tam inštalované aj váhy na kontrolu preťaženia kamiónov, aby sa zabránilo ich poškodeniu, sú uzavreté a neslúžia ako odpočívadlo. Kvôli prípadným vandalom a zlodejom sa tam v noci svieti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rekonštrukcia #oprava #Most
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Flower box vintage srdce "M" červené ruže

Flower box vintage srdce "M" červené ruže

39,99
Sweet ružové pivónie s kamilkami

Sweet ružové pivónie s kamilkami

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk