Košice nebudú stavať nové komunitné centrum na Luníku IX

06.02.2014 16:30

Nové komunitné centrum za približne 1,5 milióna eur sa v košickej mestskej časti Luník IX nebude stavať. Zmenu projektového zámeru, ktorá uvažuje o rekonštrukcii a rozšírení existujúceho komunitného centra za 202 400 eur, schválil aj Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

Na pondelkové rokovanie mestského zastupiteľstva predkladá tento zámer námestníčka primátora Renáta Lenártová. Poslanci majú odsúhlasiť podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok a spolufinancovanie projektu. Ako vyplýva z materiálu zverejneného na stránke mesta, projekt rekonštrukcie jestvujúceho komunitného centra ráta s výmenou okien, novými rozvodmi elektroinštalácie, výmenou podláh, sociálnych zariadení a zmenou vnútorného dispozičného riešenia.

Náklady na projektovú dokumentáciu a stavebné práce dosiahnu 170 016 eur. Nový nábytok, informačné technológie a pracovné pomôcky by mali stáť 32 384 eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#byty #Košice #Luník IX.
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku