Policajta z kauzy videoklipu prepustili

Policajta z Nitry, ktorý požičal policajné auto na natáčanie videoklipu, prepustili. "Dotknutému policajtovi bolo 9. apríla doručené rozhodnutie o prepustení zo služobného pomeru príslušníka Policajného zboru," potvrdila nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

11.04.2014 11:45

Dvadsaťšesťročný policajt, ktorý slúžil v polícii päť rokov, požičal služobné auto a uniformy bez súhlasu nadriadeného na natáčanie videoklipu.

Prepustený policajt a ďalšie dve osoby boli istý čas aj obvinené inšpekciou ministerstva vnútra. Ešte v polovici marca však obvinenia zrušil prokurátor Okresnej prokuratúry Nitra.

„Dôvodom zrušenia uznesenia o vznesení obvinenia bola jeho nepreskúmateľnosť ako aj nedostatočné zistenie skutkového stavu, v dôsledku čoho uznesenie o vznesení obvinenia prokurátor posúdil ako nezákonné,“ vyjadril sa prokurátor nitrianskej krajskej prokuratúry Jaroslav Maček.

Inšpekcia rezortu vnútra má však na prípad iný názor a plánuje vzniesť obvinenia znovu. „Momentálne opäť pripravujeme vznesenie obvinenia, keďže podľa nášho právneho názoru je takýto postup dôvodný,“ uviedla hovorkyňa ministerstva Lucia Kirinovičová.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #videoklip #policajt #natáčanie