V Hrašovíku pri Košiciach vybuchol vysokotlakový rozvod plynu

, , 17.05.2014 20:01
Hrašovník, plyn, Košice
Prítomným zasahujúcim zložkám sa podarilo dostať situáciu pod kontrolu. Autor: ,

V obci Hrašovík pri Košiciach vybuchol zemný plyn na vysokotlakovom rozvode. Informoval o tom dôstojník operačného strediska košických hasičov Roman Keruľ.

Výbuch našťastie nespôsobil požiar. „Momentálne už je plyn odstavený. Na mieste pracujú plynári. Sú tu aj hasiči a polícia. Výbuch bol taký silný, že niektorí ľudia ostali v šoku,“ povedal Keruľ. Doložil, že nik nebol zranený. Miesto výbuchu je približne sto metrov od rodinných domov. Plyn bolo cítiť aj na košickom sídlisku Dargovských hrdinov (Furča), situácia je však už bez komplikácií.

Na miesto explózie dorazila aj polícia.
Na miesto explózie dorazila aj polícia. Autor: Boris Macko, Pravda

Pre výbuch plynu bude prerušená distribúcia plynu pre viac ako 2 700 odberných miest, povedala Ivana Zelizňáková zo spoločnosti SPP – distribúcia. Plyn nepôjde v 13 obciach, a to v Družstevnej pri Hornáde, Budimíre, v obci Ploské, Kráľovce, Chrastné, Bajkovce, Beniakovce, Kostoľany, Čížatice, Nová Polhora, Kavečany, Sokoľ a Hrašovík. „Na odstránení problému pracujeme,“ dodala Zelizňáková. Ako dlho budú ľudia bez plynu, povedať nevedela. Distribúcia plynu pre mesto Košice nie je ohrozená a pokračuje bez obmedzení.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#plyn #plynovod
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku