Cesta v Bratislave pri PKO je už prejazdná

Cesta na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu pred Parkom kultúry je už prejazdná, informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

15.09.2014 12:38 , aktualizované: 20:34
PKO, zosuv svahu Foto: ,
Pri PKO v Bratislave sa v nedeľu zosunul svah a na cestu spadol strom.
debata

Cesta bola uzavretá od nedele, keď sa na ňu zosunul svah a padol strom. Ako informoval riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy, cestu bolo treba vyčistiť a svah spevniť betónovými zábranami, aby sa pôda ďalej nezosúvala.

Podľa prvých odhadov by riešenie celej situácie mohlo radnicu vyjsť na približne milión eur. Pomoc budú žiadať aj od vlády vo forme refundácie nákladov. Ako vysvetlil Andrassy, v súvislosti s nedeľným zosuvom pôdy bola zo strany Starého Mesta vyhlásená mimoriadna situácia a zasadli krízové štáby mestskej časti i mesta.

Zosuv pôdy v nedeľu spôsobilo podmáčanie svahu. Ako upozornil Andrassy, podmáčaná je aj Žižkova ulica, ktorá z bezpečnostných dôvodov ostáva uzavretá pre autá aj pre chodcov.

Po dažďoch sú v okolí Bratislavy neprejazdné niektoré cesty

Niektoré cesty v Bratislavskom kraji sú po silnom daždi stále neprejazdné, upozorňuje vodičov polícia. Ako informoval Szeiff, pre množstvo stojatej vody na vozovke je v súčasnosti úplne neprejazdná Pezinská ulica v obci Chorvátsky Grob. Na mieste sa nachádzajú policajti, ktorí premávku usmerňujú a odkláňajú.

Na Devínskej ceste v smere z Karlovej Vsi na Devín v úseku za Riviérou je v súčasnosti aj naďalej premávka vedená v jednom jazdnom pruhu z dôvodu zosunutej pôdy a možného zosuvu stromov po celom úseku Devínskej cesty.

Až do odvolania je neprejazdné Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu od tunela pod hradným kopcom v smere na Karlovu Ves. Na mieste sa nachádzajú policajné hliadky, ktoré premávku odkláňajú. Polícia preto vodičom odporúča, aby na prejazd do Karlovej Vsi využili most Lafranconi.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #PKO