Trnava sa zazelená, v meste vysadili stovky nových stromov

Trnava v tomto roku vysadí približne šesťsto nových stromov. Je to výrazne viac ako za prvé tri roky tohto volebného obdobia spolu. Na výsadbu stromov je v mestskom rozpočte vyčlenených približne 60-tisíc eur.

24.11.2014 14:03
počasie, koliba, stromy, Foto: ,
Ilustračné foto
debata (1)

Takmer stovka stromov v týchto dňoch pribudla aj vďaka projektu Mestá odolné na dopady zmeny klímy – Trnavská inšpirácia. Ružový park je tak bohatší o osemnásť stromov, na Jiráskovej ulici pribudlo šestnásť stromov, v parku za daňovým úradom dvadsaťšesť a na Ulici V. Clementisa tridsaťšesť stromov. Informovala o tom Jana Gmitterová z Mestského úradu v Trnave.

V meste ešte stále pribúdajú javory, buky, duby, jasene, hraby a bresty so žiarivým jesenným sfarbením, vŕby rakytové, zlatý agát, štyri druhy líp a ďalšie druhy. O celoročnú zeleň sa postarajú rôzne ihličnany. Viac stromov si pýtali Trnavčania, vyplynulo to z ankety predsedu komisie životného prostredia Mateja Lančariča.

Vlani obyvateľov mesta vyzval, aby navrhli, kde by chceli nové stromy. Od ľudí prišlo 67 návrhov na miesta, kde navrhovali vysadiť stovky stromov. Najviac im chýbali popri toku Trnávky, pri cestách, na sídliskách, ale aj v areáli nemocnice. Úplne najviac požiadaviek prišlo z časti mesta Linčianska.

V minulom roku trnavská radnica vysadila takmer 300 nových stromov, rok predtým len 49, v roku 2011 pribudlo z mestských peňazí 78 stromov.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Trnava #Stromy #Parky