Snina má bloknuté účty pre nevyplatené práce, odvolala sa na Najvyšší súd

Mesto Snina má od konca minulého týždňa zablokované účty. Dôvodom je prehratý súdny spor, ktorý súvisí s nevyplatením prác na skládke tuhého komunálneho odpadu. Proti tomuto rozsudku radnica podala dovolanie na Najvyšší súd.

24.11.2014 14:06
debata

Právnik mesta Ján Paľovčík uviedol, že ide o istinu vo výške zhruba 320-tisíc eur plus ročný úrok z omeškania od 9. októbra 2002 až do zaplatenia 16,33 percenta.

Primátor mesta Štefan Milovčík (nezávislý) začal rokovania s exekútorom v Košiciach. Zablokovanie účtov považuje za neoprávnené. Mesto má podľa jeho vyjadrenia možnosť dať do zálohy množstvo bonitného majetku až do definitívneho vyriešenia problému.

Hovorkyňa mesta Eva Mihalíková uviedla, že zablokovanie účtov zatiaľ nemá priamy vplyv na chod mesta a verejnosť to nepociťuje. V Snine riadne fungujú všetky zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. V základných aj materských školách majú deti teplo aj stravu, na uliciach svieti verejné osvetlenie a vyvážajú aj komunálny odpad. Ak však ostanú účty zablokované, problémy môžu nastať v dohľadnom čase.

Primátor zverejnil vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že právny zástupca mesta verí v úspešné ukončenie sporu. Podľa Milovčíka tento, aj iné závažnejšie súdne spory vznikli v rokoch 2002 – 2006, kedy on nebol primátorom. „Nechcem hodnotiť prácu vtedajšieho primátora ani poslancov mestského zastupiteľstva. Musím však zodpovedne povedať, že keby som mal vtedy možnosť ovplyvňovať chod samosprávy, tieto súdne spory by neboli vznikli. Keď som sa vrátil do funkcie v roku 2007, od prvého dňa som riešil omnoho väčšie hrozby ako je terajší súdny spor”.

Milovčík, ktorého si Sninčania pred týždňom opätovne zvolili za svojho primátora, pripomenul, že mesto bolo aj pod hrozbou vrátenia viac ako troch miliónov eur za zlé zrealizovaný a implementovaný priemyselný park – rekonštrukciu výrobných hál v bývalom Vihorlate. Rovnako musel „hasiť” zlú realizáciu a implementáciu projektu základnej školy na Študentskej ulici, keď hrozilo, že mesto bude musieť vrátiť takmer 800-tisíc eur. Nakoniec mesto muselo vrátilo „len“ 300-tisíc eur. Staronový primátor verí, že aj tento súdny spor sa vyrieši v prospech mesta a účty sa podarí odblokovať v dohľadnom čase.

debata chyba
Viac na túto tému: #dlhy #Snina #účty #súdny spor
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy