Telovýchovný hospodár prišiel o život v žumpe

Telo mŕtveho 53-ročného hospodára telovýchovnej jednoty Družstevník Kolačín v Novej Dubnici našli vo štvrtok ráno v areáli miestneho futbalového ihriska.

20.03.2015 08:51
žumpa, Nová Dubnica Foto: ,
Muža vytiahli zo žumpy hasiči, privolaní záchranári mu však už nedokázali pomôcť.
debata

Okolnosti smrti nie sú zatiaľ objasnené, pravdepodobne zomrel bez cudzieho zavinenia.

Muž bol slobodný, žil so svojou matkou. Z domu odišiel ráno okolo pol siedmej, nešťastná udalosť sa podľa predsedu telovýchovnej jednoty Jaroslava Tlapáka stala okolo siedmej hodiny. Čo sa vlastne stalo, nie je zatiaľ jasné. Isté je, že hospodár tieto priestory dôkladne poznal. Žumpa bola na oplotenej parcele, zabezpečená vekom. „To sa nedá len tak odklopiť, treba poznať spôsob, ako sa to dá otvoriť. Podľa môjho názoru to musel cielene otvoriť. Do areálu telovýchovnej jednoty neprišiel pracovne, ráno tam ani nechodil,“ povedal Jaroslav Tlapák.

Ako dodal, pre hospodára bolo ihrisko celým jeho životom. Čo sa vlastne stalo, vysvetlí až policajné vyšetrovanie a pitva. „Ohliadajúca lekárka na mieste vylúčila cudzie zavinenie. Bude vykonaná zdravotno-bezpečnostná pitva,“ informovala Elena Antalová, krajská policajná hovorkyňa. Telo nebohého vytiahli zo žumpy privolaní hasiči, prístup do nej bol dosť komplikovaný, pretože otvor má priemer len asi 50 centimetrov. „Privolaní záchranári už nemohli mužovi pomôcť, skonštatovali smrť,“ povedal Boris Chmel, hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Nová Dubnica