Za korupciu odsúdili lekárku z Nitry, prijala 15 eur za vystavenie PN

Trest dva roky odňatia slobody podmienečne, peňažný trest štyristo eur a zákaz vykonávať povolanie na jeden rok dostala za korupciu 66-ročná lekárka Anna Ághová z Nitry.

25.03.2015 14:52
debata (44)

Lekárka sa ku skutku priznala a s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrela dohodu o vine a treste, ktorú schválil samosudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.

Praktická lekárka pre dospelých priznala, že úplatky zobrala za vystavenie potvrdenia o dočasnej pracovnej neschopnosti a jej predĺžení. Urobila tak v dvoch prípadoch u toho istého občana v novembri minulého roku vo svojej ambulancii v Poliklinike v Nitre-Chrenovej. Za prvé potvrdenie zobrala úplatok päť eur, o tri týždne péenku predĺžila za desať eur. Lekárka tým spáchala pokračovací zločin prijímania úplatku.

Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvinenej, že sa voči verdiktu súdu neodvolá. Sudca ju upozornil, že ďalšie porušenie zákona by pre ňu znamenalo nepodmienečný trest odňatia slobody. Súd bude preverovať, či odsúdená lekársku prax i napriek zákazu nevykonáva.

44 debata chyba