Ľudí v Bratislave na Štedrý deň potrápil žalúdok, úrazy aj rybie kosti

Počas Štedrého dňa vyhľadalo centrálne príjmy najväčšej nemocnice na Slovensku - Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) 356 ľudí, čo je podobný počet ako vlani.

25.12.2015 11:29
debata (1)

Približne každý pätnásty prišiel s typickými vianočným zdravotným problémom. Tento rok dominovali tráviace ťažkosti, malo ich až 26 ľudí. Nasledovalo nadmerné požitie alkoholu zväčša spojené s úrazmi – 19 ľudí a rybia kosť uviazla v krku deviatim. Informovala hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská.

Viacerí sa podľa hovorkyne vybrali do nemocnice priamo od prestretého stola tvrdiac, že majú kostičku v krku, aj keď nemali. Ľuďom sa ani v tento deň nevyhýbali vážne zdravotné komplikácie vrátane psychických, úrazy najmä v domácnosti či dopravné nehody. V pôrodniciach UNB bolo v porovnaní s uplynulými rokmi o čosi pokojnejšie. S dátumom 24. 12. 2015 sa vypýtalo v hlavnom meste na svet 8 detí – štyri dievčatá a štyria chlapcov, kým vlani až 16 detí.

UNB funguje počas sviatkov v upravenom režime. Obmedzila plánované ambulantné vyšetrenia, hospitalizácie a výkony, a to do 3. januára 2016. Je to štandardné opatrenie. Poskytovanie urgentnej zdravotnej starostlivosti je zabezpečené v plnom rozsahu a nepretržite, ako zvyčajne, informovala hovorkyňa.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #nemocnica #úraz #Štedrý deň