V Bratislave sprísnia kontroly parkovania na miestach pre invalidov

Bratislavskí mestskí policajti sprísnia kontroly nezákonného parkovania na miestach vyhradených pre ťažko zdravotne postihnutých. Vo februári polícia zaznamenala 114 prípadov nedovoleného parkovania na miestach vyhradených pre invalidov, tento mesiac je počet priestupkov zatiaľ už 68.

18.03.2016 16:16
debata (12)

Polícia kontroly zintenzívni aj v súvislosti s blížiacim sa Dňom invalidov (21. marca), uviedla hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy Ľubomíra Miklovičová.

Na miestach vyhradených pre invalidov môžu parkovať len tí, ktorí majú preukaz ťažko zdravotne postihnutého a aj parkovací preukaz. Oba doklady vydáva Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Ako ďalej priblížila Miklovičová, za nedovolené parkovanie na mieste pre invalidov hrozí pokuta až do 150 eur. Auto zaparkované bez povolenia možno odtiahnuť či mu nasadiť „papuču“. Väčšinu takýchto priestupkov odhalia mestskí policajti pri pochôdzkach.

„Mestská polícia sa však obracia aj na občanov, aby nás v prípade, že na mieste vyhradenom pre ťažko zdravotne postihnutých parkuje vozidlo bez oprávnenia, kontaktovali na linke 159,“ dodáva Miklovičová.

Medzinárodná federácia telesne postihnutých vyhlásila 21. marec za Deň invalidov v roku 1960. Jeho cieľom je poskytnúť pomoc ľuďom s telesným postihnutím a upozorniť na prekážky, ktorým musia hendikepovaní ľudia v spoločnosti če­liť.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #parkovanie #ŤZP