Beh Devín - Bratislava v nedeľu obmedzí MHD

Národný beh Devín - Bratislava v nedeľu 10. apríla obmedzí aj chod mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave. Na dočasnú zmenu organizácie na niektorých linkách sa musia cestujúci pripraviť v čase od 08:00 do 13:00. Linky budú premávať po skrátených alebo obchádzkových trasách.

08.04.2016 15:31
beh, atletika Foto:
Ilustračné foto.
debata

Linka č. 1 pôjde z Hlavnej stanice po zastávku Poštová – Martinus na Obchodnej ulici po svojej stálej trase. Odtiaľ pôjde cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Špitálsku, Americké námestie, Radlinského, Vazovovu, Krížnu, Špitálsku a na zastávke Námestie SNP sa napojí sa svoju stálu trasu. Električky č. 4 budú premávať medzi zastávkami Mariánska/Kamenné námestie a Park kultúry v oboch smeroch cez Námestie SNP, Kapucínsku a tunel. Na linke č. 4 nebudú obsluhované zastávky Chatam Sófer, Most SNP, Jesenského a Námestie Ľ. Štúra.

Autobusy linky č. 28 budú počas trvania dopravných obmedzení, približne v čase od 08:00 do 12:00, zabezpečovať kyvadlovú dopravu medzi Devínskou Novou Vsou a Devínom. Autobusy obslúžia medzi zastávkami Sandberg a Na hriadkach aj dočasne zriadenú obojsmernú zastávku Pod skalou situovanú pri záchytnom parkovisku. Dopravný podnik odporúča v smere do mesta prestúpiť na linku 21 na zastávke Na hriadkach, resp. na Novoveskej. Približne od 12. hodiny budú autobusy č. 28 premávať z Devínskej Novej Vsi až do ukončenia všetkých dopravných obmedzení súvisiacich s behom obojsmerne po stálej trase cez Devín, Botanickú, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, ale len po Most SNP. Spod Mosta SNP pôjde linka 28 do Devínskej Novej Vsi z nástupišťa č. 2 (spoločná zastávka s linkou 29 a 901).

Dočasné obmedzenia sa dotknú aj viacerých autobusových liniek. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na svojej internetovej stránke www.dpb.sk.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #MHD #beh Devín - Bratislava