Z domácností v Bratislave budú zbierať škodlivý odpad

15.04.2016 11:15
Smetiarske auto
Ilustračná snímka. Autor: ,

Obyvatelia Bratislavy sa budú môcť opäť zbaviť škodlivého odpadu. Jarný zber sa začne 16. apríla a pokračovať bude v jednotlivých mestských častiach až do 30. apríla.

Spoločnosť Arguss v spolupráci s hlavným mestom bude v tieto dni zbierať z domácností staré náterové hmoty, odpadové rozpúšťadlá, pesticídy, oleje a tuky, batérie a akumulátory, žiarivky či iný odpad obsahujúci ortuť. Odvážať budú aj vyradené chladničky či mrazničky, počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky či mixéry.

Škodlivý odpad bude spoločnosť preberať len od občanov – fyzických osôb, teda nepodnikateľov. Zber sa začne v sobotu 16. apríla. V tento deň od 08:00 do 10:00 budú môcť škodlivý odpad odovzdať obyvatelia Záhorskej Bystrice na Gbelskej pri požiarnej zbrojnici. Zbierať budú škodliviny aj v Devínskej Novej Vsi pred bývalou požiarnou zbrojnicou na Istrijskej ulici a v Karlovej Vsi na parkovisku na Kempelenovej ulici. V sobotu 16. apríla od 10:30 do 12:30 budú pracovníci spoločnosti zbierať škodlivý odpad aj v Lamači na obratisku MHD na Segnároch, v Devíne pri dvore požiarnej stanice na Hradnej ulici a pri požiarnej zbrojnici na Žatevnej ulici v Dúbravke.

O týždeň neskôr, v sobotu 23. apríla, budú môcť škodlivý odpad odovzdať Ružinovčania pri základnej škole v Ružovej doline a obyvatelia v Novom Meste v areáli Ekopodniku na Račianskej ulici. Odpad tu bude možné odovzdať v čase od 08:00 do 10:00. Od 08:00 do 09:00 budú k dispozícii pracovníci spoločnosti aj v Rači na rozhraní ulíc Jurkovičova a od 09:10 do 10:00 v Rači – Krasňanoch na parkovisku pri obchodnom dome Jednota. V sobotu 23. apríla od 10:30 do 12:30 budú zbierať odpad aj na Roľníckej ulici vo Vajnoroch, v Petržalke na Ovsištskom námestí 1 a aj v Starom Meste na rohu ulíc Kýčerského a Jozefa Krónera.

Posledný termín jarného zberu bude 30. apríla. Odovzdať budú môcť odpad obyvatelia Čunova na zbernom mieste Na hrádzi, Jarovčania pri kontajnerovom stanovišti Študienac i obyvatelia Vrakune v objekte Žitava na Žitavskej ulici. V Rusovciach budú môcť obyvatelia v tento deň odovzdať odpad v zbernom dvore na Vývojovej ulici a v Podunajských Biskupiciach v zbernom dvore na Dvojkrížnej.

Spoločnosť Arguss upozorňuje, že rozpúšťadlá, oleje, pesticídy, farby aj lepidlá treba priniesť uzavreté v pevných obaloch, z ktorých sa odpad neuvoľní. Jedna osoba môže odovzdať maximálne päť kilogramov takéhoto odpadu. Bezplatne odovzdať domový odpad s obsahom škodlivín je možné aj v zbernom dvore spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) na Starej Ivánskej ceste v Bratislave.

#OLO #odpad #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet červené kvety srdiečka

Sweet červené kvety srdiečka

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk