Bratislavská mestská polícia dostane viac peňazí

30.04.2016 10:00

Hlavné mesto Bratislava zvýšilo rozpočet pre mestskú políciu o 85 000 eur. Policajti dostanú nové autá aj s výstražnými majákmi a nakúpiť plánujú aj nové policajné uniformy. Nákup policajných áut i uniforiem zariadi hlavné mesto.

Mestská polícia zo zvýšeného rozpočtu doplní svoj vozopark o päť nových áut s výstražnými majákmi. V súčasnosti totiž mestskí policajti nemajú autá s majákmi, preto v doprave nemali žiadnu výnimku, a to ani v prípade, že boli privolaní k výtržnostiam, uviedla hovorkyňa Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy Ľubomíra Miklovičová. Mestskí policajti majú dnes k dispozícii 32 vozidiel, no tie už majú viac ako osem rokov a najazdených majú v priemere 150-tisíc kilometrov. Nové autá pre mestskú políciu kúpi hlavné mesto Bratislava, polícia poskytne technickú špecifikáciu vozidiel. Na nákup nových áut je vyčlenených 50-tisíc eur.

Zvyšných 35-tisíc eur z dotácie od mesta chce mestská polícia použiť na nákup kvalitnejších zimných a letných uniforiem pre policajtov. Niektoré časti v súčasnosti využívaných uniforiem nie sú vhodné na celodenné nosenie a nie sú ani dostatočne kvalitné, aby vydržali aj zlé počasie. Verejné obstarávanie na nákup nových uniforiem, ktorého výsledkom bude nová rámcová zmluva, vyhlási mesto Bratislava. „Ide o začiatok obmeny ošatenia príslušníkov mestskej polície. Chcem, aby mestskí policajti mali uniformy z kvalitných materiálov, ktoré zodpovedajú 21. storočiu,“ povedal náčelník bratislavskej mestskej polície Peter Krajíček.

„Poslanci dali jasne najavo, že stoja za svojimi vyhláseniami vo veci podpory mestskej polície a zlepšenia jej materiálnych podmienok, čo prezentovali počas spoločných stretnutí a na rokovaniach Komisie pre ochranu verejného poriadku. S pánom primátorom, poslancami ako aj predstaviteľmi magistrátu pravidelne komunikujeme. Preto vnímam toto rozhodnutie ako potvrdenie našej snahy zefektívniť prácu mestskej polície a priniesť do bratislavských ulíc viac poriadku, bezpečnosti a Bratislavčanom ako aj návštevníkom mesta viac spokojnosti,“ dodáva Krajíček.

#Bratislava #rozpočet #mestská polícia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku