Bystričanov osvieži vodná hmla

Osvieženie počas horúcich letných dní si môžu priamo na historickom námestí v Banskej Bystrici dopriať domáci i návštevníci mesta. Od dnes - piatku 8. júla im ho poskytuje vodná hmla.

, 08.07.2016 15:05
vodná hmla Foto:
Banskobystričanov v horúcom lete osviežuje vodná hmla.
debata (2)

Osviežovač vzduchu v podobe jemného dažďa naištalovali pri fontánke s pitnou vodou na Námestí SNP. Takzvaná vodná hmla v lete ponúkne príjemné schladenie vďaka rozprašovaniu vody do ovzdušia.

Pri extrémných horúčavách kropí mesto každoročne celú centrálnu mestskú zónu dvakrát denne, prípadne podľa potreby. Tento rok k tomu pribúda vodná hmla.

„Inšpirovali sme sa zahraničím, kde takéto vodné hmly existujú. V posledných rokoch sú v letných mesiacoch horúčavy, námestia sú suché a bez vlahy. Rozhodli sme sa preto zvlhčiť vzduch a priniesť ľuďom osvieženie. Verím, že sa takáto forma schladenia ujme a ľudia sa z nej budú tešiť,“ uviedol Ivan Šabo, riaditeľ Záhradníckych a rekreačných služieb.

Ak to technické podmienky umožnia, ZAaRES plánuje inštalovať vodné hmly aj v iných častiach Banskej Bystrice. „Ďalší osviežovač vzduchu by už čoskoro mohol pribudnúť na autobusovej zastávke mestskej hromadnej dopravy na Námestí slobody. Aj cestujúci sa tak budú môcť počas čakania na spoj osviežiť,“ doplnil Šabo.

Výborná geografická poloha a prírodné danosti, ktorými Banská Bystrica a okolie disponuje, ponúkajú niekoľko ďalších miest, ktoré sú v extrémnych horúčavách príjemným osviežením. Schladenie nájdu Banskobystričania aj v parku pri kaštieli Radvanských, v ktorom počas tohto týždňa upravili zeleň a pribudli lavičky, vytvorené umelcami v rámci mestského festivalu umenia FUBABY.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #osvieženie #osviežovač #vodná hmla