Víkend v Rači a Novom Meste bude patriť oslave vína

Od piatka 9. septembra do nedele 11. septembra sa v dvoch bratislavských mestských častiach, v Rači a v Novom Meste, uskutočnia oslavy vína. Ľudia sa môžu tešiť na bohatý program a množstvo aktivít.

09.09.2016 14:25
debata (1)

V mestskej časti Bratislava – Rača sa bude konať známe Račianske vinobranie. Tento rok ho oživí veľký alegorický sprievod, ktorý pôjde v sobotu 10. septembra o 14:30 od Družstevného domu na Detvianskej ulici cez Alstrovú ulicu k amfiteátru v Knižkovej doline, kde sa o 15:00 uskutoční otvorenie Vinobrania. Počas troch dní uvidia návštevníci vystúpenie skupiny Polemic s Campanou Batucada, Le Payaco, Nocadeň či Lukáša Adamca. Chýbať nebude ani lisovanie hrozna spojené s ochutnávkou muštu či krst kuchárskej knihy.

Vinobranie v Novom Meste

Počas víkendu sa na vinobranie môžu tešiť aj obyvatelia a návštevníci bratislavského Nového Mesta. Podujatie sa začne v piatok 9. septembra o 17:30 v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda. Program sa začne vítaním vinohradníckej úrody, pokračovať bude viazaním hroznového venca a ľudovou hudbou. Nasledovať bude sprievod po Riazanskej ulici ku kostolu na Teplickej ulici, pri ňom bude požehnanie úrody.

Kultúra bude na Kuchajde pokračovať aj v sobotu 10. septembra, uzavrú tam Kultúrne leto v Novom Meste. Celodenný program sa začne o 10:00. Dopoludnie venujú rodinám s deťmi, pripravujú pre nich súťaže, stredoveké tradície a hry, detské atrakcie i tvorivé dielne. Popoludňajší hlavný kultúrny program sa začne o 15:00, odštartuje ho detské predstavenie, po ktorom bude tombola. Akcia bude pokračovať tanečným vystúpením, dychovou hudbou a vystúpením slovenských a českých spevákov. Po hudobnom programe pripravujú o 21:00 ohňovú šou, zapálenie vatry, country kapelu a laserovú šou. Akciu ukončí diskotéka, ktorá sa začne o 22:00.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #vinobranie #Rača #Nové Mesto