Primátor Sobraniec vyhlásil mimoriadnu situáciu pre žltačku

Mimoriadnu situáciu na území mesta Sobrance vyhlásil v stredu popoludní primátor Pavol Džurina. Ako uviedol vo vyhlásení zverejnenom na stránke mesta, dôvodom je ohrozenie zdravia verejnosti druhého stupňa – zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A, ľudovo nazývanej žltačka. Podľa Džurinu na území mesta bolo k 21. septembru potvrdených 104 prípadov žltačky.

22.09.2016 10:22
2

„Najkritickejšia je situácia v lokalite Michalovská ulica, kde žije okolo 600 Rómov vo veľmi nízkych hygienických podmienkach. Ďalšie ohniská nákazy sú na Bernolákovej a Gorkého ulici. Na Michalovskej ulici sme začali s likvidáciou čiernej skládky odpadov, na čo sme nasadili ťažké mechanizmy,“ uviedol dnes primátor Džurina. Doložil, že žltačka je rozšírená po celom meste.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach verejnou vyhláškou oznamuje vydanie rozhodnutia na predchádzanie prenosného ochorenia hepatitídy typu A u detí predškolského a školského veku v meste Sobrance. RÚVZ nariadil povinné očkovanie proti žltačke detí do 15 rokov. Zároveň nariaďuje bezodkladne podrobiť sa lekárskemu dohľadu, aby sa zistili ťažkosti a klinické príznaky, ktoré môžu súvisieť s uvedeným ochorením.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #mimoriadna situácia #žltačka #hepatitída typu A