
„Myšlienkou Bratislavského oktoberfestu je prinesenie novej atraktívnej tradície do nášho hlavného mesta aj podpora lokálnych malých producentov remeselného piva, ktoré zažíva celosvetovo veľký boom,“ uviedol hlavný organizátor Maroš Mačuha z Bratislavského okrášľovacieho spolku. Svoje umenie predstaví viac ako dvadsať pivovarov.
Súčasťou Bratislavského oktoberfestu bude aj bohatá gastronomická ponuka. Na Župnej zabíjačke ponúknu tradičné mäsové výrobky z kraja aj množstvo stánkov s kvalitným jedlom nielen k pivu. „Podujatie sa tak odlíši od bežných hodov a vinobraní nadštandardne kvalitnou ponukou jedál,“ dodal riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Lukáš Dobrocký.
Nebude chýbať kultúrny program. Piatok bude patriť rockandrollu a punk rocku, v sobotu indie music. Organizátori lákajú aj na ďalšie sprievodné podujatia, ako stretnutie historických motocyklov, bazár starožitností či farmársky trh.
V sobotu Bratislavský oktoberfest oficiálne prepoja s podujatím Biela noc. Z Tyršovho nábrežia budú môcť návštevníci pozorovať iluminácie na Starom moste, Bratislavskom hrade, laserovú show na Moste SNP či navštíviť inštalácie v Divadle Aréna a v Sade Janka Kráľa.
Hudobný program
Piatok 7.10.
- 12:00 DJ MAXO / chill out, priebežne rozhovory o remeselnom pive s účastníkmi podujatia, súťaže s divákmi o ceny a podobne
- 13:00 – 15:00 DJ RALF / punk, HC, indie
- 15:00 Oficiálne otvorenie a privítanie hostí (predseda BSK Pavol Frešo, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, organizátori Maroš Mačuha, riaditeľ BOS, Lukáš Dobrocký, riaditeľ Turizmu regiónu Bratislava, Michal Pápeš, majiteľ minipivovar.sk)
- 15:15 – 17:00 GRAMOPHON BROTHERS shellack duo / foxtrot / tango / swing / jazz
- 17:00 – 18:00 The LUCIFERS / punk/HC
- 18:00 – 19:00 RAMONES Bratislava / punk'n'roll
- 19:00 – 20:30 Mr. TEDDY and the SIDEKICKS / rockabilly
- 21:00 – 22:00 ZÓNA A / bratislavská legenda punk rocku
Sobota 8.10.
- 12:00 DJ MAXO / chill out, priebežne rozhovory o remeselnom pive s účastníkmi podujatia, súťaže s divákmi o ceny a podobne
- 13:00 – 15:00 DJ DIABLO / indietronica djs
- 15:00 – 16:00 MAREK RAKOVICKY / indie pop
- 16:00 – 17:00 FRESH OUT OF THE BUS / indie
- 17:00 – 18:00 LAVAGANCE / indie pop
- 18:30 – 19:00 Otvorenie Bielej noci a voľná zábava
Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, Pavla Freša a pod záštitou primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Podujatie sa koná za každého počasia. Zmena programu vyhradená.