V domčeku na strome v bratislavskom Kačíne môžete aj prenocovať

05.10.2016 13:00
BRATISLAVA: Domček na strome v Kačínskej doline
Tree house, alebo domček na strome v Kačínskej doline sa nachádza pod Kačínom na území Vinohradov v mestskej časti Nové Mesto. Autor: ,

V bratislavských mestských lesoch pod Kačínom slávnostne otvoril primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal domček na strome, v ktorom sa budú môcť ľudia aj ubytovať. "Tree house" je prvý nielen v hlavnom meste, ale aj na Slovensku, ktorý ponúka takúto možnosť.

Domček na strome sa nachádza pod Kačínom na území vinohradov v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto. Je určený maximálne pre tri osoby vrátane detí. V domčeku je manželská posteľ a ďalšie samostatné lôžko.

Podľa Nesrovnala chce mesto ľuďom ponúknuť netradičný zážitok, ako si užiť lesopark. Ľudia si môžu prenocovanie v domčeku rezervovať na stránke mestských lesov. Cena za pobyt v domčeku je 100 eur za noc.

Domček na strome je určený maximálne pre tri...
Domček na strome je určený maximálne pre tri osoby vrátane detí s možnosťou prenocovania. Autor: SITA, Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
Domček na strome v Kačínskej doline.
Domček na strome v Kačínskej doline. Autor: SITA, Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy

Domček na strome má rozlohu 26 štvorcových metrov. Skladá sa z vnútornej časti, ktorá má rozmery 15 štvorcových metrov, a z vonkajšej terasy s rozlohou 11 štvorcových metrov. Terasu zabezpečili zábradlím a ochrannou sieťou. Stavba je vo výške šesť metrov nad zemou a zaistili ju oceľovými lanami, pomocou ktorých ju zavesili do korún stromom. Oceľové laná podložili dubovými doštičkami, takže nepoškodzujú stromy. Do domčeka sa ľudia dostanú po točitom schodisku. Nie je tam však k dispozícii voda, ani elektrina. Pri domčeku sa nachádza ekologická toaleta.

Domček na strome v hodnote 16 400 eur je financovaný z mestského rozpočtu v rámci projektu mesta s názvom „Milión pre Bratislavu“.

#Kačín #domček na strome #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk