S obnovu Karloveskej radiály chcú začať na jar

So stavebnými prácami na modernizácii Karloveskej radiály v hlavnom meste SR Bratislave chcú začať na jar tohto roku, na bratislavskom magistráte to odhadujú na apríl. Úsek električkovej trate sa začína od tunela pod Hradným vrchom a končí na križovatke ulíc Mikuláša Schneidera-Trnavského s Hanulovou/Bagarovou ulicou.

02.01.2017 10:42
debata (1)

„V súčasnosti čakáme na vydanie stanovísk ešte niektorých dotknutých orgánov, napríklad stanovisko Krajského dopravného inšpektorátu a Západoslovenskej distribučnej,“ informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová s tým, že bratislavský magistrát má zatiaľ stavebné povolenie od Okresného úradu Bratislava. Týka sa úpravy kanalizácie a úpravy vodovodov. „Po vydaní všetkých povolení a presnom naplánovaní termínov prác budeme informovať cestujúcich o prácach a aj o dočasných zmenách v organizácii dopravy,“ dodala hovorkyňa s tým, že stavebné práce by mali trvať pätnásť mesiacov.

Podľa nej modernizácia električkovej trate v Karlovej Vsi bude rovnaká ako v Dúbravke. Modernizovať budú súčasnú dvojkoľajovú električkovú trať, ktorá prechádza katastrálnymi územiami bratislavských mestských častí Staré Mesto, Karlova Ves a Dúbravka. Stavba je situovaná v pôvodnom trasovaní súčasnej električkovej trate v dĺžke približne 6,7 kilometra. Stavebníkom je Hlavné mesto SR Bratislava. Obnova trate má zvýšiť i bezpečnosť, čo si vyžaduje i úpravy na existujúcich priechodoch pre chodcov, ale aj vybudovanie nových priechodov pre chodcov a cyklistov. Skokanová spomenula, že pribudnúť by mali aj nové prístrešky, informačné tabule s aktuálnymi informáciami, modernejšie automaty na lístky i odpadkové koše.

Predbežnú investíciu na modernizáciu úseku trate odhadli na 67 miliónov eur. Projekt financuje Európska únia 85 percentami nákladov, päť percent dá mesto a 10 percent poskytne štát. Cieľom modernizácie trate je skvalitnenie električkovej dopravy i skrášlenie prostredia.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #električka #Karlova Ves