Dodávateľ musí pri obnove použiť klasickú vápennú maltu a staré, kvalitne vypálené tehly. Stavebná firma písomne deklarovala, že má dostatok "zvonivých“ tehál z trnavskej lokality. Veža v blízkosti Lovčickej brány bola v stredoveku jednou z viac ako troch desiatok veží v opevnení mesta.
Práce sa podľa Dušana Béreša z Mestského úradu v Trnave začnú odstraňovaním cementovej malty a poškodeného muriva. Samotné murovanie príde na rad až potom, keď bude teplota aj v noci nad piatimi stupňami Celzia. Keďže opevnenie je národnou kultúrnou pamiatkou, dodávateľ musí postupy pri murovaní prispôsobiť požiadavkám pracovníkov Krajského pamiatkového úradu v Trnave. Zároveň musí rešpektovať určité podmienky blízkeho nákupného centra City Arena. Dodávateľom prác za viac ako 80-tisíc eur je spoločnosť Stavis comp, ktorá má skúsenosti s obnovou historických objektov.
Trnavské hradby z 13. – 14. storočia patria medzi najvýznamnejšie pamiatky svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Opevnenie mesta malo v stredoveku tvar obdĺžnika a lemovalo plochu s rozmermi 800 × 700 metrov. Múr opevnenia bol miestami až 10 metrov vysoký a 170 – 230 cm široký s 35. štvorpodlažnými vežami. Z južnej časti opevnenia zostali do súčasnosti zachované len niektoré časti. Terajšie vedenie mesta plánuje v budúcnosti verejnosti prezentovať aj zaniknuté časti opevnenia vrátane dávno neexistujúcej Dolnej brány.