Deti majú málo pohybu, na pomoc prišla fyzioterapeutka

, 06.04.2017 11:25

Zdravotníci z handlovskej nemocnice sa rozhodli pomôcť deťom. Fyzioterapeutka Petra Sabová sa preto vybrala na Školskú ulicu do Handlovej, aby deťom pomohla.

Lekári totiž varujú, že dnešné deti majú málo pohybu a trpia nadváhou a obezitou v oveľa väčšej miere, ako to bývalo v minulosti. Fyzioterapeutka deťom priamo v školskej triede vysvetlila, ako majú správne držať telo.

Petra Sabová z oddelenia fyziatrie, rehablilitácie a liečebnej balneológie deťom ukázala cviky na správne držanie tela, na posilnenie chrbtového, medzilopatkového a brušného svalstva. Ukázala im aj to, ako majú správne sedieť na stoličke. Podľa riaditeľa handlovskej nemocnice Jána Belanského majú deti problémy s hmotnosťou. "Je štatisticky dokázané, že dnešná populácia detí má málo pohybu. Je tiež všeobecne známe, že ochoreniam je ľahšie predchádzať, ako ich potom náročne liečiť. Deti tak dostali návod, ako môžu pravidelným cvičením podporiť správny vývoj svojho pohybového systému a predísť vzniku jeho ochorení.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Handlová #fyzioterapia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku