Muž v Ružindole vytiahol na záchranárov zbraň

Do Ružindola pri Trnave prišli pomáhať. Lekár so záchranármi sa však dočkali nepríjemného prekvapenia, keď na nich muž namieril zbraň.

, 06.04.2017 17:20
debata (11)

Posádku sanitky ohrozoval v utorok podvečer opitý muž. Na žiadosť jeho kamaráta mu prišli pomôcť do Ružindola. Chlapi mali spolu popíjať, keď jednému z nich náhle prišlo nevoľno. „Privolaní záchranári chceli mužovi poskytnúť prvú pomoc, nakoniec ju odmietol. Keď už záchranári sedeli v sanitke a boli na odchode, muž sa vrátil pred rodinný dom a tam vytiahol na nich zbraň. Namieril ju priamo na posádku sanitky,“ opísala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Privolaní policajti nebezpečného muža zadržali. V dychu mu namerali viac ako tri promile. Opilec putoval do cely policajného zaistenia. V takzvanom superrýchlom konaní bol obvinený z prečinu násilia proti skupine obyvateľov.

„Novelou trestného zákona sú pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci považovaní za chránené osoby a zákon im tak poskytuje vyššiu právnu ochranu pred útokmi. Osobe, ktorá sa dopustí na chránenej osobe trestného činu, hrozí v zmysle zákona aj vyššia trestná sadzba,“ doplnila Linkešová. Za mrežami môže stráviť až tri roky. O vine a treste pre obvineného rozhodne súd pravdepodobne zajtra.

© Autorské práva vyhradené

11 debata chyba
Viac na túto tému: #záchranári #zbraň
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy