V Trenčíne jazdil šofér napriek doživotnému zákazu. Navyše s 1,98 promile

Ako absolútne nepoučiteľný sa ukázal byť vodič z Trenčína. Ten vyfasoval doživotný zákaz sadnúť si za volant a nepriek tomu tak spravil.

Ladislav (46) jazdil na Škode Favorit po Trenčíne. Pravdepodobne si myslel, že o štvrtej ráno nenatrafí na policajnú hliadku, ale stalo sa.

Čítajte viac

„Policajti z Pohotovostnej motorizovanej jednotky v pondelok nadránom zastavili a kontrolovali 46-ročného Ladislava. Vodiča policajti vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k vykonaniu dychovej skúšky,“ povedala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Policajti podľa nej zistili, že vodič má neplatný vodičský preukaz a navyše je aj opitý. Namerali mu 1,98 promile alkoholu v dychu, pri opakovanej skúške bola táto hodnota dokonca ešte vyššia. „Ďalšou lustráciou policajti zistili, že Ladislav má súdom uložený zákaz činnosti riadiť motorové vozidlá všetkých druhov na doživotie,“ dodala Antalová.

Za uvedené skutky, ktorými sú prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia vyfasoval nepoučiteľný vodič obvinenie a teraz mu hrozí, že si bude spytovať svedomie za mrežami basy.

Hrozí mu totiž až dvojročný nepodmienečný trest.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Ukrajina, vojaci

Na východe Ukrajiny zahynul pozorovateľ OBSE

23.04.2017 13:31

Pozorovateľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) prišiel o život na východe Ukrajiny.

trump

NYT: Trump spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.