Na Orave a v okolí Žiliny sneží, cesty sú zjazdné

Všetky frekventované cesty v Žilinskom kraji sú zjazdné, so snehom na cestách treba rátať najmä na Orave a v okolí Žiliny.

Čítajte viac

Cestári upozorňujú na kašovitý sneh do dvoch centimetrov na ceste I/78 od Oravského Podzámku cez Námestovo a Oravskú Polhoru až po hranice s Poľskom. So zasneženými vozovkami treba rátať aj medzi Terchovou a Žilinou, Oravskou Lesnou a Novou Bystricou, Podbielom a Hutami, v okolí Fačkova a tiež na viacerých cestách III. triedy na Orave, Kysuciach a Liptove.

Všetky horské priechody v Žilinskom kraji sú aktuálne zjazdné, cestári však upozorňujú, že pri ich prejazde sú potrebné zimné pneumatiky. Teploty sa pohybujú od mínus dvoch stupňov Celzia na Orave po plus jeden stupeň v Žiline. Sneženie a silný vietor hlásia cestári najmä na Orave, Horných Kysuciach a v Terchovskej doline. 

Súvisiace články:

Ukrajina, vojaci

Na východe Ukrajiny zahynul pozorovateľ OBSE

23.04.2017 13:31

Pozorovateľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) prišiel o život na východe Ukrajiny.

trump

NYT: Trump spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.

bratislavsky hrad

Slovák žijúci v Paríži: Francúzsko ide dole vodou

23.04.2017 12:00

"Vo Francúzsku to ide dole vodou," hovorí Igor pôvodom z Bratislavy, ktorý pôsobí v Paríži niekoľko rokov ako architekt.