Ružinovskí poslanci prijali Petíciu proti zahusťovaniu sídlisk v mestskej časti

18.05.2017 12:11
ružinov
Rybári na Štrkoveckom jazere. Ilustračná snímka. Autor: ,

Ružinovskí poslanci dnes prijali Petíciu proti zahusťovaniu sídlisk v mestskej časti Bratislava - Ružinov, ktorú inicioval a zozbieral bratislavský mestský poslanec za mestskú časť Ružinov Ján Buocik. Rozhodli o tom na zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Petíciu proti zahusťovaniu sídlisk v mestskej časti Bratislava – Ružinov podporilo 4 950 Ružinovčanov, ktorí majú trvalý pobyt v tejto bratislavskej mestskej časti. Petíciou občania žiadali, aby mestská časť podala návrhy na začatie konaní o vydanie rozhodnutí o stavebných uzáverách na území všetkých sídlisk Ružinova a aby tak ochránila Ružinov pred stále pokračujúcim zahusťovaním novými stavbami.

Podľa Buocika starosta Ružinova a súčasne riaditeľ stavebného úradu Dušan Pekár petičný výbor informoval, že najvhodnejším spôsobom na dosiahnutie zámerov petície je podľa neho spracovať nový územný plán hlavného mesta. Na zasadnutí zastupiteľstva zároveň uviedol, že “chce na miestom úrade vytvoriť samostatný odbor územného plánovania a návrh potom predloží poslancom na miestne zastupiteľstvo“.

V bratislavskej mestskej časti Ružinov sa momentálne spracováva deväť územných plánov zóny, tri najstaršie už od roku 2010: Štrkovecké jazero, Bajkalská – Drieňová, Bajkalská – roh, Cvernovka, Ostredky, Nivy – Palkovičova, Miletičová trhovisko, Pošeň – sever, Pošeň – juh. Na území Ružinova sú do dnešného dňa vyhlásené dve platné stavebné uzávery a to v lokalite Ostredky a Bajkalská – roh, kde je právoplatné územné rozhodnutie o stavebnej uzávere z júla 2016.

#výstavba #Ružinov #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk