Začínajú s rekonštrukciou bratislavskej hlavnej stanice, postavia bezbariérové výťahy

19.07.2017 17:13
hlavná stanica, Bratislava
Na bratislavskej hlavnej stanici pribudnú bezbariérové výťahy aj prístupy. Autor: ,

Bratislavská hlavná stanica bude mať moderné bezbariérové výťahy. Už začali s prípravnými prácami na rekonštrukciu služobného podchodu, ktoré potrvajú do konca prázdnin, následne v priebehu šiestich mesiacov vybudujú prístupy pre imobilných cestujúcich, matky s kočíkmi a cestujúcich s veľkou batožinou.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

ŽSR v závere júna podpísali zmluvu na prvú z viacerých menších rekonštrukcií bratislavskej hlavnej stanice. Podľa zmluvy je v rámci prvej etapy opráv potrebné preložiť rozvody, vykonať sanáciu podchodu a výťahových šácht a vynoviť celý nový batožinový priestor vrátane výťahov, kamerového systému a osvetlenia. Celková cena rekonštrukcie predstavuje 1 468 000 eur a bude hradená zo zdrojov ŽSR.

Pre rekonštrukciu budú mať zdravotne postihnutí dočasne obmedzenú prístupovú cestu pomocou terajších služobných výťahov. Osoby so zníženou pohyblivosťou sa budú musieť dostaviť na železničnú stanicu najneskôr 40 minút pred odchodom vlaku. ŽSR pripomína, že príslušné organizácie, spolky a občianske združenia zdravotne postihnutých o uvedenej zmene už informovali.

#Bratislava #rekonštrukcia #Bratislavská hlavná stanica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku