Budaj chce pre osvetlenie v Bratislave ďalšie mimoriadne zasadnutie zastupiteľstva

20.07.2017 14:18

Bratislavský mestský poslanec Ján Budaj chce pre zrušenie verejného obstarávania na zabezpečenie verejného osvetlenia v hlavnom meste SR Bratislave ďalšie mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva. Poslancovi sa nepáči, že primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal nepodpísal uznesenie o zrušení obstarávania na osvetlenie, o čo ho poslanci požiadali minulý týždeň v piatok.

„Primátor skutočne verí, že tu žijú idioti, ktorí sa budú len prizerať na to, ako opakuje triky a finty,“ vyhlásil Budaj na brífingu v Národnej rade SR.

Verejné obstarávanie na zabezpečenie verejného osvetlenia v hlavnom meste SR Bratislave vyhlásili koncom mája. Suma zákazky na nové osvetlenie je 143 697 471 eur bez DPH a bratislavský magistrát chce s víťaznou firmou uzavrieť zmluvu na 20 rokov. Súčasťou verejného obstarávania je okrem zabezpečovania svietenia aj rekonštrukcia a modernizácia prostriedkov verejného osvetlenia.

„V prípade, že poslanci mestského zastupiteľstva požiadajú o zvolanie mimoriadneho zasadnutia mestského zastupiteľstva v súlade s rokovacím poriadkom, primátor, samozrejme, bude akceptovať túto požiadavku v zmysle predpisov,“ uvádza bratislavský magistrát vo svojom stanovisku.

Jedno mimoriadne zasadnutie zastupiteľstva už počas tohto leta bolo, poslanci uznesením žiadali, aby obstarávanie na zabezpečenie verejného osvetlenia v meste primátor zrušil. Dôvodom bolo, že vo viacerých bodoch je pochybnosť, či nebol porušený zákon o verejnom obstarávaní. Primátor však novinárom v utorok potvrdil, že uznesenie nepodpíše. „Blížia sa krajské voľby a pribúda mudrlantov, ktorí vedia najlepšie, čo majú robiť. Argumenty, ktoré som počúval na zastupiteľstve, sú nesprávne, mesto postupuje transparentne,“ spomenul primátor a pripomína, že to, čoho sa poslanci domáhajú, je politikárčenie alebo snaha ovplyvniť výsledok súťaže.

Koncom minulého roka sa skončila dvadsaťročná zmluva na dodávku komplexnej služby správy verejného osvetlenia, ktorú malo mesto uzatvorenú so spoločnosťou Siemens. Až do výberu nového dodávateľa komplexných služieb verejného osvetlenia v hlavnom meste prevádzku osvetlenia naďalej zabezpečuje spoločnosť Siemens na základe Zmluvy o úrovni poskytovania služieb. Tú mesto so spoločnosťou uzavrelo na dvanásť mesiacov s možnosťou opcie na ďalších dvanásť mesiacov. Hlavné mesto SR Bratislava vlastní sústavu verejného osvetlenia so 47 664 svetelnými bodmi. Osvetlenie v Bratislave stojí hlavné mesto približne šesť miliónov eur ročne. Záujemcovia o zabezpečenie osvetlenia v Bratislave môžu predkladať ponuky do 10. augusta, otvárať ich budú 21. augusta. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

#verejné osvetlenie #Ján Budaj #Ivo Nesrovnal #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk