Pavol Frešo oznámil svoju kandidatúru na post predsedu BSK

30.08.2017 13:14

Súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo bude v novembrových voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) kandidovať na post predsedu BSK. Oznámil to na tlačovej konferencii s tým, že kandidovať bude ako nezávislý kandidát.

Svoju kandidatúru chce Pavol Frešo postaviť najmä na nosnej téme jeho predvolebnej kampane a ňou je doprava zadarmo pre obyvateľov kraja s trvalým pobytom. “Princíp je jednoduchý – Bratislava chce môj trvalý pobyt a tým aj podielové dane a výmenou mi ponúka účasť na verejnej doprave zadarmo, čo pre rodinu s deťmi nie je zanedbateľná položka,“ uviedol Frešo.

Dodal, že podľa výpočtov by kraj a mesto vďaka trvalému pobytu získali viac, než je prímestská a mestská doprava schopná získať na lístkoch od cestujúcich. Vo volebnom programe sa predseda BSK nebude vyhýbať ani témam, ako je školstvo, oprava miestnych komunikácií a ďalšie.

Pavol Frešo je od roku 2009 predsedom Bratislavského samosprávneho kra­ja.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľby #kandidatúra #Pavol Frešo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku