Daniel Krajcer kandiduje na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja

05.09.2017 16:03
Krajcer kandiduje na predsedu BSK
Daniel Krajcer počas brífingu, na ktorom oznámil svoju kandidatúru na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Autor: ,

Daniel Krajcer kandiduje na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja s podporou strán Most-Híd, SKOK a Strany zelených Slovenska (SZS). Oznámil to na tlačovej konferencii. Ako povedal, jeho cieľom je silný, prosperujúci a metropolitný región. Tvrdí, že kandiduje preto, lebo za posledné roky sa kraj nikam neposunul.

„S počudovaním a údivom sledujem, že tí, ktorí sú za tento stav zodpovední, spokojní a s úsmevom kandidujú,“ povedal. Ako dodal, hovorí konkrétne o súčasnom dvojnásobnom predsedovi Pavlovi Frešovi a bývalom bratislavskom primátorovi Milanovi Ftáčnikovi.

Krajcer kraju vytkol, že podľa rebríčkov je Bratislavský samosprávny kraj tretí najbohatší kraj v Európskej únii, ale ľudia to necítia. Chce, aby sa kraj, magistrát, mestské časti a mestá a obce v kraji spojili a riešili najpálčivejšie problémy. Bývalý minister kultúry prisľúbil, že financovanie jeho kampane bude transparentné, väčšinu peňazí očakáva od fyzických osôb, nie od straníckych centrál. Pokiaľ ide o strany, ktoré mu vyjadrili podporu, povedal, že pre neho bolo dôležité, aby boli jasne proeurópsky orientované, a tiež to, že majú spoločné hodnoty. O podporu Smeru sa neuchádzal, keďže on „kotrmelce nerobí“.

Krajcer kandidoval na predsedu BSK aj pred štyrmi rokmi. V rokoch 2010–2012 bol ministrom kultúry vo vláde Ivety Radičovej.

Voľby do vyšších územných celkov sa budú konať 4. novembra. Na rozdiel od minulosti budú jednokolové a volebné obdobie pre predsedu bude päť rokov.

#Daniel Krajcer #BSK #Bratislava #voľby do VÚC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk