V okolí bratislavského Pentagonu je dočasná policajná stanica

06.09.2017 09:53
Vrakuna  prives2
Dočasná policajná stanica na Stavbárskej ulici v blízkosti Pentagonu. Autor:

Na poriadok a bezpečnosť ľudí v okolí Pentagonu v bratislavskej Vrakuni dozerajú mestskí policajti priamo na mieste. Mestská polícia má na Stavbárskej ulici v blízkosti Pentagonu dočasnú policajnú stanicu.

Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že mobilné zariadenie v hodnote 20-tisíc eur je vybavené základným nábytkom, plynovým varičom, ohrievačom, klimatizáciou, vodou a sociálnym zariadením.

Nepretržitý výkon služby v okolí Pentagonu zabezpečia dvojčlennými hliadkami a doplnkovými hliadkami so psami. „Začiatkom augusta sme rokovali aj s riaditeľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II o zvýšení počtu hodín pre hliadky štátnej polície v okolí Pentagonu. Už aj v súčasnosti tu funguje spolupráca so štátnou políciou, ktorá tu má za mesiac desať služieb po šesť hodín,“ povedal náčelník mestskej polície Ivan Lechner.

Podľa Onufer v tejto v lokalite posilnili aj kamerový systém a zriadenie 24-hodinovej ochrany verejného priestoru prostredníctvom bezpečnostnej služby. Ako dodala, počas septembra chcú v blízkosti obytného domu Pentagon inštalovať aj polopodzemné kontajnery, ktoré by mali zabezpečiť čistotu a poriadok.

Pentagon je zaužívané pomenovanie obytného domu v mestskej časti Bratislava – Vrakuňa na Stavbárskej ulici 34 – 42, ktorý postavili v rokoch 1970 až 1972 a tvorí ho 450 bytových jednotiek. V minulosti sa objekt stal neslávne známym ako útočisko kriminálnikov a drogových priekupníkov.

#Bratislava #Pentagon #Vrakuňa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku