Pod petíciu za urýchlenú výstavbu R4 sa podpísalo 32580 ľudí

Aktivisti z občianskeho združenia Lepší Prešov ukončili petičnú akciu za výstavbu rýchlostnej cesty R4. Pod petíciu za urýchlené vybudovanie severného obchvatu Prešova sa im do 16. septembra podarilo vyzbierať 32580 podpisov. Petičné hárky s podpismi odovzdajú v utorok na Úrade vlády SR. Informoval o tom člen OZ Lepší Prešov René Polačok.

18.09.2017 10:12
obchvat, presov Foto: ,
Aktivisti z občianskeho združenia Lepší Prešov upozorňovali na nevyhnutnosť výstavby severného obchvatu Prešova – rýchlostnej cesty R4.
debata (6)

Aktivisti začali so zbieraním podpisov 12. mája na protestnom koncerte v centre Prešova. Petičné hárky rozposlali do všetkých 665 obcí Prešovského kraja a na podporu akcie uskutočnili 22. júna aj polhodinovú blokádu dopravy na priechodoch pre chodcov v desiatich mestách a obciach okresov Prešov a Svidník, ktorých sa výstavba R4 dotýka.

Do protestného zhromaždenia za neodkladné vybudovanie rýchlostnej cesty R4, ktorá má viesť z hraničného priechodu vo Vyšnom Komárniku do Prešova a má byť severným obchvatom mesta, sa okrem Prešova vtedy zapojili aj mesto Giraltovce a obce Kapušany, Lada, Lipníky, Chmeľov, Kračúnovce, Radoma, Stročín a Šarišský Štiavnik. Ako uviedol Polačok, najaktívnejšími boli napokon obce Lada (okres Prešov) a Stročín (okres Svidník), kde petíciu podpísalo takmer 50 percent obyvateľov.

„S množstvom podpisov sme spokojní. Plánovali sme ich síce zozbierať viac, ale je to náročná robota, ktorú robíme popri svojej práci,“ uviedol pre SITA Polačok. Aktivisti odovzdajú vyzbierané petičné hárky v utorok 19. septembra o 13:30 na Úrade vlády SR v Bratislave.

„Chceme dosiahnuť urýchlené rozhodnutie o výstavbe R4 v plnom profile. Nábrežná komunikácia Prešovu veľmi nepomohla, na cestách od Sabinova, Malého Šariša a Kapušian sú neustále dopravné zápchy. Ani výstavba diaľnice D1 nerieši komplikovanú situáciu tak ako R4, ktorá odkloní dopravu z Poľska. Veríme, že vláda sa rozhýbe a splní jeden z bodov svojho programového vyhlásenia,“ dodal Polačok.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #cesta #R4 #budovanie