Košice zverejnili mapu bezbariérových trás

09.10.2017 15:32

Mapa bezbariérových trás a úprav mesta Košice 2017 je od dnešného dňa zverejnená na internetovej stránke mesta.

Ako informovala hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová, mapa je určená predovšetkým pre občanov so zdravotným postihnutím.

Mapa bezbariérových trás a úprav mesta Košice 2017 je rozčlenená na 19 častí. Konkrétne územie možno zväčšiť kliknutím na príslušný obdĺžnik výkresu. Zväčšené územie je uložené vo formáte PDF. K mape je pripojená legenda, ktorá prehľadným spôsobom pomôže užívateľom zorientovať sa v zobrazených informáciách. Legenda obsahuje popis trás, križovatiek a priechodov pre chodcov, schodov, nájazdov a výťahov pre imobilných, budovy a vstupy do budov, parkoviská a zastávky MHD, ako aj ďalšie objekty.

„Chceme uľahčiť pohyb po našom meste obyvateľom a návštevníkom Košíc so zdravotným postihnutím, seniorom, rodičom s kočíkmi a všetkým, ktorí to potrebujú. Mapa umožňuje dopredu naplánovať takú trasu, na ktorej nebudú žiadne, alebo minimálne bariéry. Ponúkame im informácie, ktoré im pomôžu zvoliť si optimálnu trasu presunu z jedného bodu do druhého, i jeho spôsob, to znamená, či budú potrebovať pri presune do cieľa asistenciu inej osoby. Bezbariérová mapa je zatiaľ zverejnená v pilotnej verzii so statickým zobrazením informácií. Pripravujeme aj ich dynamické zobrazenie v geografickom informačnom systéme GISPLAN mesta Košice,“ povedal viceprimátor a predseda Komisie na odstraňovanie architektonických bariér Martin Petruško.

Na výkresoch mapy č. 5, 6, 8, 9, 11, 12 a na celej mape sú vyznačené úseky s prebiehajúcimi stavebnými prácami v rámci modernizácie električkových tratí, v dôsledku ktorých sú obmedzené a dočasne riešené možnosti pohybu osôb, napríklad na Triede SNP, alebo na Komenského ulici.

Celkovo mapa obsahuje vyše 1 370 000 prvkov. Rozloha územia, spracovaného na tejto mape, je 86 km? a jej spracovateľ musel prejsť viac ako 1 200 kilometrov. Terénne práce na príprave mapy trvali 313 hodín a kancelárske práce až 1 146 hodín.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Košice #bezbariérový prístup
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku