V uliciach Bratislavy jazdí Vianočná električka

06.12.2017 16:41

V uliciach hlavného mesta SR Bratislavy začala jazdiť Vianočná električka, ľudia sa v nej môžu previezť do 30. decembra. Jazdiť ňou môžu bezplatne a denne, s výnimkou 24. a 25. decembra.

Vysvietená vianočná električka počas svojho...
Vysvietená vianočná električka počas svojho vypravenia do ulíc Bratislavy.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA, Brano Bibel

Električka premáva v polhodinových intervaloch od 16:00 do 20:00 a cez víkendy od 10:00 do 20:00 po rovnakej trase. Záujemcovia môžu nastúpiť na zastávke SND (Jesenského), električka bude pokračovať na Námestie SNP, cez Kapucínsku a tunel prejde k Mostu SNP a vráti sa späť na zastávku SND. Dopravný podnik Bratislava vypravuje Vianočnú električku do ulíc historického centra Bratislavy po siedmy raz.

Vianočná
		električka už brázdi ulice
		Bratislavy.
Jazdu električkou si
		najviac užívali
		deti.
+2Vianočná električka
		sa tento rok bude niesť
		v...

Vianočná električka sa tento rok bude niesť v duchu rozprávky Perníková chalúpka. Cestujúci sa môžu tešiť na interiér vozidla v štýle Perníkovej chalúpky. Jazdy budú spríjemňovať melódie vianočných kolied. Na vyzdobení Vianočnej električky T6A5 z roku 1991 pracovalo sedem zamestnancov spolu 150 hodín. Na osvetlenie použili 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiari 2 680 svetielok, z toho 560 je v interiéri ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov. Na uchytenie použili 1 350 samolepiacich úchytiek a 1 500 viazacích pások. Tohtoročnou novinkou je aj vyzdobená zastávka SND, ktorá je stanovišťom Vianočnej električky.

#Vianočná električka #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk