Info o trasách a časoch bratislavskej MHD ukáže priamo Google

Bratislava sa pridala k mestám, kde si priamo cez mapy Googlu môžete vyhľadať najlepšie a najrýchlejšie spojenie z bodu A do bodu B verejnou dopravou. Na vyhľadanie spojenia mestskou hromadnou dopravou tak nepotrebujete poznať názvy zastávok. Stačí, aby ste vedeli, odkiaľ a kam sa chcete dostať. Doteraz ste si mohli trasu pozrieť pre cestu autom či pešo.

12.12.2017 11:37
šafárikovo námestie, štúrova ulica, električka, Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata

Funkcia Verejná doprava je výsledkom niekoľkomesačnej prípravy a spolupráce Dopravného podniku Bratislava a spoločnosti Google. Umožňuje priamo v Mapách Google jednoducho nájsť podrobné informácie o trasách verejnej dopravy, vyhľadať konkrétne zastávky, ako aj prehliadať cestovné poriadky a nájsť najvhodnejšie spojenie. Cieľom je zjednodušenie cestovania v bratislavskej MHD a lepšia orientácia v hlavnom meste.

„Podarilo sa nám spustiť túto službu verejnosti ešte v predvianočnom období a takýmto spôsobom sme venovali obyvateľom i návštevníkom Bratislavy symbolický darček,“ povedal generálny riaditeľ DPB Milan Urban.

Aj keď informácie o vyhľadávaní trás a zastávok verejnej dopravy v Bratislave nie sú dnes ešte úplne kompletné, v najbližšom období sa bude pracovať na odstránení nedostatkov a doplnení všetkých potrebných údajov.

Konečne aj Bratislava

Google spustil funkciu Verejná doprava vo svojich mapách už v roku 2007. „Informácie o mestskej hromadnej doprave sú na Mapách Google k dispozícii už pre viac ako 3,8 milióna zastávok vo viac ako 20 000 mestách po celom svete. Sme radi, že vďaka spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava k nim od minulého víkendu patrí aj hlavné mesto Slovenska,“ povedal Rasťo Kulich, riaditeľ slovenského Googlu. Ako prví na Slovensku využívali túto službu obyvatelia a návštevníci Žiliny.

Informácie sú dostupné priamo na Mapách Google, prostredníctvom webového rozhrania www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android, iOS, BlackBerry či Windows Mobile v aplikácii Mapy Google.

Mapy Google využívajú poskytnuté dáta na hľadanie optimálnej cesty. V porovnaní s klasickým vyhľadávačom spojenia je jedinečnosť tohto riešenia predovšetkým v previazanosti cestovných poriadkov s Mapami Google. To umožňuje vyhľadávanie spojenia z miesta A do miesta B za pomoci verejnej dopravy. Pri samotnom vyhľadávaní stačí zadať názvy ulíc alebo na mape označiť počiatočný a cieľový bod. Vyhľadávanie spojenia funguje vo všetkých mestách na rovnakom princípe, čo zjednodušuje používanie funkcie aj turistom.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Google #MHD