Električky by sa mohli vrátiť na Špitálsku ešte pred Vianocami

, 12.12.2017 14:53

Na električkovej trati na Špitálskej ulici v Bratislave sa uskutočnilo ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním, ktoré je súčasťou kolaudačného konania. Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, stavebníka Dopravného podniku Bratislava a dotknutých orgánov si prechádzali stavbu krok za krokom a zisťovali, či bola realizovaná podľa projektovej dokumentácie, či neohrozuje bezpečnosť premávky a cestujúcich a či boli odovzdané všetky doklady potrebné ku kolaudácii.

Zrekonštruovaná trať na Špitálskej ulici.
Zrekonštruovaná trať na Špitálskej ulici.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Bratislavský samosprávny kraj

Ústneho pojednávania spojeného s miestnym zisťovaním opravy električkovej trate na Špitálskej ulici v úseku od zastávky na Kamennom námestí po odbočenie električiek za križovatkou Mickiewiczova – Americké námestie – Špitálska sa zúčastnili aj zástupcovia okresného úradu a Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy, ktorí vydali kladné stanoviská.

Ostatné prizvané dotknuté orgány sa pojednávania nezúčastnili, na neskoršie podané stanoviská sa podľa stavebného zákona neprihliada.

Zrekonštruovaná
		trať na Špitálskej ulici.
Zrekonštruovaná trať
		na Špitálskej ulici.
+2Zrekonštruovaná trať
		na Špitálskej ulici.

Po získaní potrebných dokladov vydá Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy kolaudačné rozhodnutie na trvalú prevádzku. Podmienkou je však správoplatnenie stavebného povolenia. V prípade, že sa voči nemu do piatku nikto neodvolá, nadobudne právoplatnosť v utorok 19. decembra 2017.

Predpokladaný termín vydania kolaudačného rozhodnutia je v utorok 19. decembra 2017. Električky budú jazdiť po Špitálskej ulici po nadobudnutí právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia. V ideálnom prípade teda už od stredy 20. decembra 2017.

#Špitálska #električka #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk