V Ružinove brúsia električkové koľajnice, pracuje sa v noci

14.12.2017 12:50
Záhradnícka ulica, električka
Ilustračná snímka. Autor: ,

Ľudia, ktorí bývajú v okolí električkovej trate v bratislavskom Ružinove, sa sťažovali na zvýšenú hlučnosť. Dopravný podnik Bratislava (DPB) preto začal s jej opravou v nočných hodinách.

„Na základe sťažností na zvýšenú hladinu hlučnosti a vibrácií od obyvateľov bývajúcich v blízkosti električkovej koľajovej trate na ružinovskej radiále, Dopravný podnik Bratislava vyčlenil finančné prostriedky na odstránenie uvedeného nepriaznivého stavu v čo najbližšom možnom termíne,“ informuje DPB.

S prácami začali už v utorok a predpokladaný čas ukončenia je 21. december. Ide o brúsenie pojazdových plôch koľajníc, na ktorých zistili tzv. vlnkovitosť, ktorá je príčinou negatívnych dôsledkov električkovej prevádzky na okolité prostredie.

Dopravný podnik sa rozhodol pre práce v nočných hodinách, aby nemusel vylúčiť električkovú dopravu v úseku Trnavské mýto – obratisko Astronomická.

„Uvedomujeme si, že realizáciou prác v nočných hodinách môže byť krátkodobo znížený komfort bývania obyvateľov v blízkosti električkovej trate, súčasne však vychádza v ústrety viacerým ďalším obyvateľom, ktorým sa po ukončení prác zníži hlukové zaťaženie vznikajúce počas električkovej prevádzky,“ uvádza sa ďalej v stanovisku DPB.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#električka #Dopravný podnik Bratislava #Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

49,99
Passion červené ruže

Passion červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk