Polícia eviduje v Bratislave vyše 300 priestupkov parkovania áut na cyklotrasách

18.12.2017 14:08
cyklotrasa, bicykel,centrum Bratislava, cyklista
Ilustračná snímka. Autor: ,

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy eviduje počas jedného roka približne 369 priestupkov, keď motoristi parkujú na cestách pre cyklistov. Informovala o tom Barbora Krajčovičová z bratislavskej mestskej polície s tým, že za tento priestupok hrozí motoristovi pokuta do výšky päťdesiat eur.

Ako upozorňuje, cyklistické cesty sú na to, aby cyklistom umožňovali bezpečný prejazd po komunikáciách. „Najhoršia situácia je na Štúrovej ulici, Dunajskej ulici a na Námestí Franza Liszta,“ spomenula Krajčovičová.

V prípade podozrenia z priestupku môžu ľudia kontaktovať mestskú políciu na linke 159.

V hlavnom meste sú napríklad cyklotrasy Košická, Viedenská, Pribinova, Štúrova, Špitálska, Banskobystrická, Prokopa Veľkého, Dunajská, Ružinovská i Trenčianska.

S budovaním cyklotrás chce bratislavský magistrát pokračovať aj v novom roku, budovať chcú trasy Starohájska, Hodžovo námestie, Mlynská dolina – Lesopark, úsek Patrónka – Lesopark a zaoberať sa chcú aj cyklotrasou Trnavská – Bajkalská.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bratislava #parkovanie #priestupok #cyklotrasa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku