Bude po RTVS šéfovať Bratislave? Mika zvažuje kandidatúru na post primátora

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika zvažuje, že sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Bratislavy. Zároveň dodal, že zatiaľ nie je definitívne rozhodnutý.

12.01.2018 07:22
debata (8)

Prvým oficiálnym kandidátom na primátora hlavného mesta je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo. Začínajú sa však objavovať aj ďalšie mená ľudí, ktorí rozmýšľajú zabojovať o primátorskú stoličku. Vallo na sociálnej sieti už informoval, že v roku 2018 chce spolu s viac než 60 odborníkmi vydať knižný Plán Bratislava a kandidovať na primátora Bratislavy.

Súčasný bratislavský primátor Ivo Nesrovnal uviedol, že momentálne vôbec nerozmýšľa nad otázkou svojej kandidatúry. „Mojím cieľom je splniť najviac z toho, čo som Bratislavčanom sľúbil, teda naplniť môj program a vyriešiť hlavné bratislavské problémy,“ povedal.

Bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik, ktorý v novembri 2017 neuspel v boji o kreslo šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), zvažuje, akým spôsobom sa zapojí do komunálnych volieb. „Nemám ešte definitívne rozhodnutie. Padnúť by malo do marca,“ skonštatoval.

Boj o primátorské kreslo zvažuje aj starosta bratislavských Vajnôr a bratislavský mestský poslanec Ján Mrva, ktorý v novembri 2017 neuspel v boji o post šéfa BSK. Potvrdil, že momentálne rokuje s politickými stranami, ktoré tvoria opozíciu voči súčasnej vláde. „V priebehu januára by malo padnúť rozhodnutie,“ skonštatoval.

Starostka bratislavskej Karlovej Vsi a poslankyňa hlavného mesta Dana Čahojová tiež potvrdila, že diskutuje o prípadnej kandidatúre na post primátorky Bratislavy. „Keďže sa so mnou o tom určití ľudia rozprávajú, som nútená to zvažovať,“ uviedla. Bližšie však záležitosť komentovať nechcela.

Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady SR a poslanec hlavného mesta Ján Budaj. „Takéto rozhodnutie som neurobil. Zatiaľ by som sa nechcel k tomu vyjadriť,“ dodal.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #komunálne voľby #Václav Mika