V nitrianskej nemocnici zakázali návštevy pacientov, dôvodom je chrípka

, 30.01.2018 16:32, aktualizované: 31.01.2018 16:24

Fakultná nemocnica v Nitre vydala zákaz návštev pacientov na všetkých oddeleniach. Zákaz návštev platí od utorka 30. januára a súvisí v nárastom výskytu chrípky.

Zákaz platí na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Nitra, v súvislosti s nárastom výskytu akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípku napodobňujúcich ochorení až do odvolania, informovala nemocnica.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre zaznamenal v štvrtom kalendárnom týždni nárast chrípky a chrípke podobných ochorení o takmer 73 percent oproti predchádzajúcemu týždňu. Ochorelo 13 383 ľudí, z toho komplikovaný priebeh ochorenia bol u 334 pacientov.

Pre chrípku museli zatvoriť 43 škôl

Nárast chorobnosti na chrípku v 4. kalendárnom týždni spôsobil zatvorenie desiatok škôl vo všetkých okresoch Nitrianskeho kraja.

Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre, celkovo muselo byť pre veľký počet chorých detí prerušené vyučovanie v 21 materských školách, v 19 základných školách, dvoch základných školách s materskou školou a na jednej strednej škole.

Najviac chorých bolo v skupine nula až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 334 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 52,1 percenta zápalov prínosových dutín, 20,7 percenta zápalov pľúc a 27,2 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 74 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 70 percent lekárov pre dospelých.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nitra #chrípka #ochorenie #chrípková sezóna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku