Tri petržalské kontajnery sú na zmesový komunálny odpad, zvyšné sú na triedený odpad – papier, plasty a sklo. Kontajnery na papier a plasty majú objem päť metrov kubických, kontajner na sklo má objem tri metre kubické. Polopodzemný kontajner tvorí zberné vrece, ktoré je v hĺbke približne 1,5 metra, telo šachty, plášť, oceľová konštrukcia s okom na vývoz, hlavné veko a veko plniaceho otvoru. Jeden polopodzemný kontajner s objemom päť metrov kubických nahradí šesť 1 100 litrových kontajnerov a 55 120 litrových kontajnerov.
Osadenie šiestich polopodzemných kontajnerov na Budatínskej ulici trvalo šesť týždňov. Celkové náklady na jedno stanovište, kde je šesť kontajnerov, sú približne 20-tisíc eur. Táto čiastka zahŕňa vypracovanie projektu, dodanie a montáž kontajnerov, projektovú dokumentáciu, inžiniersku činnosť, stavebné práce, dodanie a montáž monitorovacieho zariadenia na kontrolu naplnenia kontajnerov.
Nádoby vyprázdňujú zo spodnej časti zberového vreca, a tak otvor na hádzanie odpadu ostáva čistý. Manipulácia s kontajnerom pri vývoze je podľa spoločnosti OLO jednoduchá, čistá, hĺbka kontajnera znemožňuje ďalšie vyberanie jeho obsahu, čo bráni znečisťovaniu okolia. Konštrukcia kontajnerov tiež bráni prístupu zvierat a hmyzu k odpadu. Okrem Budatínskej 17 v Petržalke sú stanovištia polopodzemných kontajnerov v lokalite Žižkova – Zuckermandel v Starom Meste a na Stavbárskej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa.
Na polopodzemných kontajneroch v Petržalke sú aj nálepky s informáciou pre obyvateľov o tom, ako správne triediť odpad a čo sa s konkrétnym druhom odpadu deje ďalej. Takéto nálepky postupne pribudnú na všetkých zberných nádobách v hlavnom meste.